გაკვეთილის გეგმა მისალოცი ბარათი

გაკვეთილის თემა
მისალოცი ბარათი
მასწავლებლის სახელი/გვარი
ირინა ქოზაშვილი
სწავლების საფეხური
მეორე/კლასი 7
მოსწავლეთა რაოდენობა
8
გაკვეთილის მნიშვნელობა/აქტუალობა
1.ისწავლიან თანამედროვე ტექნოლოგიების გამოყენებას/მისალოცი ბარათის ელექტრონული ვერსია/
2.გაიმდიდრებენ ლექსიკას
3.ისწავლიან მისალოცი ბარათის წერას/უცხოურ ენაზე/
4.ისწავლიან კორესპონდენციის მიზნის ჩამოყალიბებას/დაბადების დღის,ახალი წლის და სხვა/
გაკვეთილის მიზნები/შედეგები
მიზნები
1.მისალოცი ბარათის შედგენა
2.კორესპონდენციის ფორმალური მხარის დაცვა
3.გრამატიკისა და ორთოგრაფიის ნორმების დაცვა
4.კორესპონდენციის მიზნის ჩამოყალიბება
შედეგები
1.მოსწავლე წერს ღია ბარათს
2.იცავს კორესპონდენციის ფორმალურ მხარეს
3.იცავს გრამატიკისა და ორთოგრაფიის ნორმებს
4.აყალიბებს კორესპონდენციის მიზანს
წინასწარი ცოდნა
1.მოსწავლეებმა იციან წერა, კითხვა
2.აქვთ გარკვეული რაოდენობის ლექსიკური მარაგი
3.იციან პროგრამა word, Pover-ში მუშაობა
შეფასების საგანი/პროცედურები
შეფასების საგანი
1.მისალოცი ბარათის შედგენის უნარი/გეგმის მიხედვით/
2.ფორმალური მხარის დაცვის უნარი
3.მიზნის ჩამოყალიბების უნარი
4.გრამატიკის ნორმების დაცვის უნარი
პროცედურები
1.წაკითხულის გაგება გააზრება
2.წერა
3.დაწერილის შინაარსის გადმოცემა
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები
სახელმძღვანელო/ლორთქიფანიძე/, დაფა, 8 კომპიუტერი,კომპიუტერული პროგრამები Word,Pover point
გაკვეთილის მსვლელობა/მენეჯმენტი
A-ფაზა გამოწვევა
აქტივობა 1.გაკვეთილის თემისა და მიზნების გაცნობა/3წ
აქტივობა2.საშინაო დავალების შემოწმება/კითხვების დასმა/3წ
B-ფაზა ცოდნის კოუირებანსტრ

აქტივობა3.მასწავლებელი აცნობს კლასს მისალოცი ბარათის ნიმუშს/3წ
აქტივობა4.მასწავლებელი სვამს დახურულ კითხვებს და პარალელურად დაფაზე წერილის დიზაინის ნიმუშს წერს მიღებული პასუხების საფუძველზე
.დააკვირდით ბარათის სტრუქტურას
.რით იწყება ბარათი?
რას შეადგენს მისი მომდევნო ნაწილი?
.რა სახის ინფორმაციაა ბარათში?
.რით სრულდება ბარათი?
ბარათის დიზაინის ნიმუში
1.მიმართვა
2.ძირითადი ტექსტი
3.დამშვიდობება/6წ
აქტივობა 5.მასცავლებელი აცნობს/უხსნის კლასს მიმართვისა და დამშვიდობების კლიშეებს/5წ
აქტივობა 6.მოსცავლეები წერენ ბარატებს და შემდეგ მასწავლებელთან ერთად მსჯელობენ დაშვებულ შეცდომებზე/6წ
აქტივობა7.მოსწავლეები ინდივიდუალურად სხდებიან კომპიუტერთან, ირჩევენ საკუთარ ადრესატს და პროგრამა Pover point-ში ქმნიან უკვე შესწორებულ მისალოც ბარათს, აფორმებენ მას და ელექტრონული ფოსტით უგზავნიან მასწავლებელს/8წ
C-ფაზა რეფლექსია
აქტივობა8. მასწავლებლის მიერ კითხვების დასმა ახალ მასალასთან დაკავშირებით/3წ
აქტივობა9საშინაო დავალების/5წ ორგანიზება/ინსტრუქციის მიცემა
აქწტივობა10.შეფასება/3წ


Comments

Popular posts from this blog

გაკვეთილის გეგმა წელიწადის დროები

ინტელის ტრენინგის მესამე დღე